Arkiv

Klassiska - Page 11

Konsolbord, gustavianskt stockholmsarbete

Stolar, sex stycken, sengustavianska

Prakturnor med lock Dresden

Prakturnor med lock Dresden

Bardisan från hertig August Wilhelms vakt

Armring guld emalj diamanter 1800-tal

Collier 2 st 18 k guld briljanter koraller

Khamseh, antik 1800-talets första hälft

Khamseh, antik ca 1850-1875

Khamseh, antik ca 1850-1875

Johan Krouthén, Strandlandskap med kor

Johan Oscar Cantzler, De första bigarråerna

Antwerpen skola, omkring 1580, Kristus

Paul Désiré Trouillebert, Landskap