Arkiv

Klassiska - Page 15

Stolar, åtta stycken, sengustavianska

Byrå, rokoko, av Gustaf Foltjern

Ljuskrona, sengustavianskt stockholmsarbete

Spegel, sengustaviansk, tillskriven Pehr Ljung

Spegellampett, rokoko, av Johan Åkerblad

Casoletter 1 par Napoleon III

Casoletter 1 par Napoleon III

Stikå Erik Hansson skulpterad och bemålad häst

Ljusstakar 1 par silver Riga

Ljusstakar 1 par silver Riga

Pehr Zethelius ljusstakar silver

Kashan, semiantik 1960-tal, signerad Kashan Farzad

Helmer Osslund, Faxälven

Helmer Osslund, Faxälven

Adolf Ulrik Wertmüller, Interiör