Arkiv

Klassiska - Page 2

Täbris, antik

Täbris, antik

Nordvästpersisk, antik 1880-tal

Ningxia, Kina, antik 1870-tal

Ningxia, Kina, antik 1870-tal

Täbris, semiantik 1930-tal, signerad Narvani

Ghom, old, silke på silkesvarp

Hereke, 1950-60-tal, signerad

Hereke, 1950-60-tal, signerad

Kazak Sewan, antik

Kazak Sewan, antik

Täbris, semiantik

Täbris, semiantik

Amritsar, antik ca 1915

Amritsar, antik ca 1915

Heris, antik, galleri

Heris, antik, galleri

Khamseh, antik 1800-talets mitt

Talish, antik

Talish, antik