Arkiv

Klassiska - Page 20

Biblioteksbyster sannolikt England

Trädgårdsskulpturer i form av liggande lejon

Ghom, semiantik

Ghom, semiantik

Hereke med bönenisch i silke, semiantik, signerad

Kerman, antik, figural

Kerman, antik, figural

Kashan, semiantik 1950-tal

Kashan, semiantik 1950-tal

Täbris, antik

Täbris, antik

Mina Carlson-Bredberg, Vita pioner mot havsvik

Anna Munthe-Norstedt, Sommarblommor

Anna Gardell-Ericson, Utsikt över Kvarnholmen

Julia Beck, Porträtt av dam i profil

Ulrica Fredrica Pasch, Carl Gottfried Küsel