Arkiv

Klassiska - Page 25

Ghom, old, silke på silkesvarp

Hereke, 1950-60-tal, signerad

Hereke, 1950-60-tal, signerad

Kazak Sewan, antik

Kazak Sewan, antik

Täbris, semiantik

Täbris, semiantik

James Sant, Två syskon

James Sant, Två syskon

Damarbetsbord, sengustavianskt stockholmsarbete

Konsolbord, gustavianskt stockholmsarbete

Spegel, gustavianskt stockholmsarbete

Tapeter i tre våder senbarock

Tapeter i tre våder senbarock

Urna gjutjärn med postament

Urna gjutjärn med postament

Teglashållare och sked silver Ryssland

Arvid Floberg fat silver

Arvid Floberg fat silver