Arkiv

Klassiska - Page 28

Heris, antik, galleri

Heris, antik, galleri

Khamseh, antik 1800-talets mitt

Talish, antik

Talish, antik

Bernhard Oscarsson, Septemberdag

Olof Hermelin, Vårlandskap

Olof Hermelin, Vårlandskap

Oidentifierad konstnär, 1700-tal, Porträtt

Josef Wilhelm Wallander, Hemfärden

Joseph Hickel, hans krets, Josef II av Österrike

Jaroslav Setelik, Vy över Hradcany från Bellevue

Jussi Mäntynen, Lodjur

Jussi Mäntynen, Lodjur

Allegoriska skulpturer

Allegoriska skulpturer

A Pair of ´Peach´ Vases

A Pair of ´Peach´ Vases