Arkiv

Klassiska - Page 3

Stenbord, Skåne, 1800-tal

Stenbord, Skåne, 1800-tal

Ljuskrona, stockholmsarbete i rokoko

Ljusstakar, ett par, S:t Petersburg

Fåtöljer, ett par, gustavianska, av C.J. Wadström

Spegellampetter, ett par, gustavianska

Coppia di cassettoni, ett par, Italien

Bergèrer, ett par, Louis XVI

Bergèrer, ett par, Louis XVI

Konsolbord, gustavianskt, tillskrivet Masreliez

Spegel med konsolbord, sengustavianskt, av Frisk

Den mörnerska byrån av Johan Noræus

Matbord, 1800-talets första hälft