Arkiv

Klassiska - Page 41

Herrarmbandsur guld Bulgari

Herrarmbandsur guld Bulgari

Vävd tapet

Vävd tapet

Bachtiari, semiantik

Bachtiari, semiantik

Bachtiari, semiantik

Bachtiari, semiantik

Heris, semiantik

Heris, semiantik

Isfahan, antik ca 1915, bönematta

Kashan, semiantik

Kashan, semiantik

Kashan, semiantik 1930-tal

Kashan, semiantik 1930-tal

Lori, antik 1800-talets andra hälft

Khamseh, antik 1800-talets första hälft

Lilihan, semiantik

Lilihan, semiantik

Peking, Kina, semiantik 1920-tal