Arkiv

Klassiska - Page 42

Nain, detaljer i silke

Nain, detaljer i silke

Täbris, semiantik 1940-tal, signerad

Täbris, semiantik 1930-40-tal, figural

Täbris, old, detaljer i silke på silkesvarp

Täbris, semiantik

Täbris, semiantik

Täbris, figural, Judaica

Täbris, figural, Judaica

Anna Palm, Stockholms slott

Anna Palm, Stockholms slott

Erik Tryggelin, Motiv från St Cloud

Egron Lundgren, Vid brunnen, Sevilla

Bengt Nordenberg, Efter skeppsbrottet

Per Ekström, Franskt landskap i soluppgång

Olle Hjortzberg, Ängsblommor

Olle Hjortzberg, Ängsblommor