Albert Engström, Omslag till Strix julnummer

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ALBERT ENGSTRÖM
1869-1940
Koling som backhoppare - omslag till Strix julnummer 1918
Signerad Albert Engström. Akvarell på papper, 40 x 35 cm.
Inbunden bok, Strix, del XXLL, årgång 1918 medföljer.

2119

2015-12-02