Alexis Ankarcrona, Leufsta herrgård

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

ALEXIS ANKARCRONA
1825-1901
Leufsta herrgård
Signerad och daterad Alexis Ankarcrona 83. Olja på duk, 79 x 119 cm.
PROVENIENS
Friherrliga ätten De Geer, Leufsta, Österlövsta socken, Uppsala län
därefter i arv inom familjen

2017

2015-12-02