Alexis Ankarcrona, Leufsta herrgård
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
ALEXIS ANKARCRONA
1825-1901
Leufsta herrgård
Signerad och daterad Alexis Ankarcrona 83. Olja på duk, 79 x 119 cm.
PROVENIENS
Friherrliga ätten De Geer, Leufsta, Österlövsta socken, Uppsala län
därefter i arv inom familjen
2017
2015-12-02