Anna Munthe-Norstedt, Stilleben med fruktskål

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

ANNA MUNTHE-NORSTEDT
1854-1936
Bordsstilleben med druvor och frukter i terrin
Signerad och daterad Munthe Norstedt 1897. Olja på duk, 49,5 x 62,5 cm.

2013

2015-12-02