Armring guld och rosenslipade diamanter

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

ARMRING, 18 k guld och silver, 133 rosenslipade diamanter, franska stämplar, 1800-talets andra hälft, inre mått 4,5x5,5 cm, säkerhetskedja, vikt 54,5 g, stenar med hack och skador

1221

2015-12-01