August Hagborg, Interiör med handarbetande kvinnor
Klubbat för:
70000 SEK
Utropspris
80 000-100 000 SEK
AUGUST HAGBORG
1852-1921
Interiör med handarbetande kvinnor - motiv från Bretagne
Signerad Hagborg. Olja på duk, 60 x 81 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, auktion 469, Internationella höstauktionen I, 1989, katalognr 52
2079
2015-12-02