Bord, 1900-tal

Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal
Bord, 1900-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

75 000-100 000 SEK

BORD, empirestil, 1900-tal, skiva och sarger med malakitmosaik, förgyllda monteringar i brons, pärlstav, sargen med blomsterslingor, stomme med korslagda spiralformade ben med tvärslå, höjd 77, 79,5 x 55,5 cm
PROVENIENS:
Stockholms Auktionsverk, The Russian Auction, 13 mars 2009, nr 241

1073

2015-12-01