Byrå, sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanérad med mahogny, lister och beslag av förgylld brons och mässing, snedställda kannelerade hörn, avsmalnande ben, skiva av kalksten, höjd 84, 92 x 46,5 cm, smärre slitage och nagg

1085

2015-12-01