Byrå, sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanérad med mahogny, lister och beslag av förgylld brons och mässing, snedställda kannelerade hörn, avsmalnande ben, skiva av kalksten, höjd 84, 92 x 46,5 cm, smärre slitage och nagg
1085
2015-12-01