Carl Abraham Rothstén, Hamnbild

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

CARL ABRAHAM ROTHSTÉN
1826-1877
Hamnbild
Signerad och daterad CARothstén. p. 1855. Olja på duk, 41 x 34 cm.
Samtida förgylld ram
PROVENIENS
Beijers Auktioner, Klassiska, hösten 1986, katalognr 76

2083

2015-12-02