Charles Van den Eycken II, Petits curieux
Klubbat för:
120000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
CHARLES II VAN DEN EYCKEN
1859-1923
Petits curieux
Signerad och daterad Ch Van Den Eycken 1906, på baksidan intygad av konstnären Bruxelles 20 Mai 1906. Olja på duk, 34,5 x 45 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
2213
2015-12-02