David von Kraffts krets, Porträtt av Karl XII
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
DAVID VON KRAFFT
1700-tal, hans krets
Porträtt av Karl XII i karolineruniform - stående helfigur
Olja på duk, 46 x 31,5 cm.
Skuren ram i rokoko med polerat guld och slagmetall, krönt med rocailler under kunglig krona.
2086
2015-12-02