David von Kraffts krets, Porträtt av Karl XII

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

DAVID VON KRAFFT
1700-tal, hans krets
Porträtt av Karl XII i karolineruniform - stående helfigur
Olja på duk, 46 x 31,5 cm.
Skuren ram i rokoko med polerat guld och slagmetall, krönt med rocailler under kunglig krona.

2086

2015-12-02