Emil Wennerwald, Syrener i kopparkärl
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
EMIL WENNERWALD
Danmark 1859-1934
Syrener i kopparkärl
Signerad och daterad E. Wennerwald 1898. Olja på duk, 121,5 x 81 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
PROVENIENS
Pocock Fine Art & Antiques, Fort Lauderdale, Florida, USA
2220
2015-12-02