Esther Kjerner, Krasse och ringblommor i kruka
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ESTHER KJERNER
1873-1952
Krasse och ringblommor i blåvit kruka
Signerad och daterad E. Kjerner 1927. Olja på pannå, 37 x 34 cm.
Inramning utförd av Gösta Stenman
PROVENIENS
Gösta Stenman, Stockholm (inv.nr. 6349)
därefter i arv fram till nuvarande ägare
2031
2015-12-02