Evert Taube, Vy över industrihamn

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

EVERT TAUBE
1890-1976
Vy över industrihamn
Signerad och daterad Evert Taube 1932. Pastell, krita, gouache och akvarell på papper, 70 x 94 cm.

2125

2015-12-02