Fåtöljer, fyra stycken, stockholmsarbeten i rokoko
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
35 000-40 000 SEK
FÅTÖLJER, fyra stycken, stockholmsarbeten i rokoko, träskuren dekor, svängda ryggstöd krönta av blomkvist, volutformade armlän, frontsarg och benanfanger med ströblomster, akantushölstrade framben, bemålade, smärre skador och lagningar, en mindre sarg kompletterad
1021
2015-12-01