Frans Snyders, hans efterföljare, Hjortjakt

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-40 000 SEK

FRANS SNYDERS
hans efterföljare, flamländsk skola, omkring 1650
Hjortjakt med hundar och jägare
Bär senare signatur. Olja på parketterad pannå, 52 x 67,5 cm.
Follower of. Flemish school, c.1650. Oil on panel. Bears later signature.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Friherrliga ätten de Geer, Leufsta, Österlövsta socken, Uppsala län
därefter i arv inom familjen

2176

2015-12-02