Fredrik Isberg, Nio akvareller, Stockholm & slott
Klubbat för:
18000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
FREDRIK ISBERG
1846-1909
Stockholmsmotiv samt slott
Nio samramade akvareller, en signerad och daterad F. Isberg -95. Akvarell, varierande mått 15,5 x 27 cm - 10,5 x 16 cm.
Omfattar: Gripsholm, Drottningholm, Ullriksdal, Katarina kyrka, Kungsträdgården, Slussen, Strömsborg och Wasabron, Djurgårdsbron samt Riddarholmskanalen.
2136
2015-12-02