Fredrik Isberg, Stockholmsmotiv, nio akvareller
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
FREDRIK ISBERG
1846-1909
Stockholmsmotiv
Nio samramade akvareller, en signerad och daterad F. Isberg -95. Akvarell, varierande mått 15,5 x 27 cm - 10,5 x 16 cm.
Omfattar: Skeppsholmen, Grand Hotel, Kastellholmen, Gröna Lund å Djurgården, Stockholms slott, Solna kyrka, Blockhusudden, Stallmästaregården samt Nybrohamnen.
2137
2015-12-02