Gräddsnäcka silver Gävle 1771

Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771
Gräddsnäcka silver Gävle 1771

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000-18 000 SEK

GRÄDDSNÄCKA, av Petter Stenfelt, Gävle 1771, oval, bukig, tre tassfötter, konturerad mynningskant, invändigt förgylld, på livet driven och ciselerad dekor av rocailler och blad, framåtsvängd hänkel med ciselerad bladdekor, längd 16,2 cm, vikt 226 g, i botten 2 monogramstämplar

1191

2015-12-01