Grand Tour souvernir, romerskt kar

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ROMERSKT KAR, Italien 1800-talets första hälft, Grand Tour souvenirer, kar i serpentinmarmor monterat med brännförgyllda tassfötter i brons, skulpterad dekor av hänklar och lejonmaskaroner på livet, höjd 7,5, 23 x 11 cm, nagg

1166

2015-12-01