Grand Tour souvernir, romerskt kar
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
ROMERSKT KAR, Italien 1800-talets första hälft, Grand Tour souvenirer, kar i serpentinmarmor monterat med brännförgyllda tassfötter i brons, skulpterad dekor av hänklar och lejonmaskaroner på livet, höjd 7,5, 23 x 11 cm, nagg
1166
2015-12-01