Hans Fredrik Gude, Bokskogen
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
HANS FREDRIK GUDE
Norge 1825-1903
Bokskogen
Signerad och daterad H F Gude 1856. Olja på pannå, 32,5 x 41,5 cm.
Signed and dated. Oil on panel.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Stockholm 1972
LITTERATUR
Frode Haverkamp: Hans Gude, Aschehoug 1992, katalognr 236
2238
2015-12-02