Johan Krouthén, Blommande äppelträd med röd stuga

Klubbat för:

46000 SEK

Utropspris

40 000-45 000 SEK

JOHAN KROUTHÉN
1858-1932
Blommande äppelträd med röd stuga och pickande höns
Signerad och daterad Johan Krouthén 1920. Olja på duk, 80 x 110 cm.

2072

2015-12-02