Johan Tirén, Skogslandskap med samer

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-40 000 SEK

JOHAN TIRÉN
1853-1911
Skogslandskap med samer fiskande i bäck nedanför vattenfall
Signerad och daterad Johan Tirén 1898. Olja på duk, 94 x 120 cm.

2094

2015-12-02