Johan Tirén, Vargarna attackerar - Same & renhjord
Klubbat för:
80000 SEK
Utropspris
100 000-125 000 SEK
JOHAN TIRÉN
1853-1911
Vargarna attackerar - Same med renhjord
Signerad och daterad Joh. Tirén 1904. Gouache på papper, 76 x 132 cm.
Målningen är avbildad och omnämnd i "Knivmakaren - medlemstidning för svensk knivförening", nr 3, 2011, sidan 6
2129
2015-12-02