Kandelabrar, parisarbeten i Louis-Philippe

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

50 000-60 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, parisarbeten i Louis-Philippe, för fyra ljus vardera, matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad bas med kymation, volutformad dekor med växtornamentik, ljusarmar i form av naturväsen, lösa manschetter, höjd 59,5 cm, slitage, spår av el

1118

2015-12-01