Kandelabrar, parisarbeten i Louis-Philippe
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
50 000-60 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, parisarbeten i Louis-Philippe, för fyra ljus vardera, matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad bas med kymation, volutformad dekor med växtornamentik, ljusarmar i form av naturväsen, lösa manschetter, höjd 59,5 cm, slitage, spår av el
1118
2015-12-01