Konsolbord, gustavianskt,
Klubbat för:
25000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
KONSOLBORD, gustavianskt, sannolikt Hälsingland, träskuren dekor, förgyllt och imitationsmålat, träskiva med carraraimitation, sargen med tandsnitt och lapus lazuli imitation, benen med tofsar, kannelering, höjd 73, 94 x 51 cm, slitage, retuscher
1057
2015-12-01