Ljusstakar, ett par, parisarbeten i empire
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
18 000-20 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i empire, matterad och polerad brännförgylld brons, foten med palmetter och akantus mot punsad botten, bladhölstrad pelare på tassfötter, krönet med växtornamentik, ljuspipa med à la greque, lösa manschetter, höjd 30,5 cm, slitage
1121
2015-12-01