Ljusstakar, ett par, parisarbeten i empire

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i empire, matterad och polerad brännförgylld brons, foten med palmetter och akantus mot punsad botten, bladhölstrad pelare på tassfötter, krönet med växtornamentik, ljuspipa med à la greque, lösa manschetter, höjd 30,5 cm, slitage

1121

2015-12-01