Louis Belanger, Utsikt över Tivoli, Rom

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

LOUIS BELANGER
1756-1816
Utsikt över Tivoli, Rom
Signerad och daterad Louis Belanger 1803. Olja på pannå, 58 x 83 cm.
Samtida bronserad och förgylld ram
.
Äldre utställningsetikett på baksidan

2090

2015-12-02