Miniatyrmålning av Heinrich Friedrich Füger
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
HEINRICH FRIEDRICH FÜGER (Tyskland 1751-1818), porträtt av en ung kvinna i landskap, signerad H. Füger p., gouache på elfenben, monterad i förgylld mässingsram, oval 11 x 9 cm, smärre kantspricka, en kant med skarv
1133
2015-12-01