Miniatyrmålning av Heinrich Friedrich Füger

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

HEINRICH FRIEDRICH FÜGER (Tyskland 1751-1818), porträtt av en ung kvinna i landskap, signerad H. Füger p., gouache på elfenben, monterad i förgylld mässingsram, oval 11 x 9 cm, smärre kantspricka, en kant med skarv

1133

2015-12-01