Mosse Stoopendaal, Ung stare

Mosse Stoopendaal, Ung stare
Mosse Stoopendaal, Ung stare
Mosse Stoopendaal, Ung stare
Mosse Stoopendaal, Ung stare
Mosse Stoopendaal, Ung stare
Mosse Stoopendaal, Ung stare

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

MOSSE STOOPENDAAL
1901-1948
Ung stare
Signerad och daterad Mosse Stoopendaal 1920. Olja på duk fäst på pannå, 29 x 45 cm.
Härryda augusti
PROVENIENS
Beijers Auktioner, Klassiska, katalog 40, Våren 1990, katalognr 297

2152

2015-12-02