Mosse Stoopendaal, Ung stare
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL
1901-1948
Ung stare
Signerad och daterad Mosse Stoopendaal 1920. Olja på duk fäst på pannå, 29 x 45 cm.
Härryda augusti
PROVENIENS
Beijers Auktioner, Klassiska, katalog 40, Våren 1990, katalognr 297
2152
2015-12-02