Olle Hjortzberg, Vita pioner i silverbägare
Klubbat för:
41000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
OLLE HJORTZBERG
1872-1959
Vita pioner i silverbägare
Signerad och daterad Olle Hjortzberg 1945. Olja på pannå, 61 x 50 cm.
PROVENIENS
Fritzes Kungliga Hovbokhandel, Stockholm
Bukowskis Moderna, Svensk-Franska Konstauktioner, auktion 459, våren 1988, katalognr 359
2037
2015-12-02