Olof Arborelius, Vilplats

Olof Arborelius, Vilplats
Olof Arborelius, Vilplats
Olof Arborelius, Vilplats
Olof Arborelius, Vilplats
Olof Arborelius, Vilplats
Olof Arborelius, Vilplats

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

OLOF ARBORELIUS
1842-1915
Vilplats
Signerad O. Arborelius. Olja på duk, 60 x 90 cm.
PROVENIENS
Skogsförvaltare Viktor Österberg, Svärdsjö
UTSTÄLLD
Olof Arborelius, Minnesutställning, Nationalmuseum, Stockholm 1943, katalognr 173

2059

2015-12-02