Otto Eerelman, Salongsinteriör med dam vid fönster
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
50 000-60 000 SEK
OTTO EERELMAN
Nederländerna 1839-1926
Salongsinteriör med dam vid fönster
Signerad och daterad O. Eerelman Bruxelles 1876. Olja på duk, 92 x 60 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
PROVENIENS
Auktionshuset Nagel, Stuttgart, Kunst und antiquitaten hösten 2009, katalognr 682
2227
2015-12-02