Otto Eerelman, Salongsinteriör med dam vid fönster

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

50 000-60 000 SEK

OTTO EERELMAN
Nederländerna 1839-1926
Salongsinteriör med dam vid fönster
Signerad och daterad O. Eerelman Bruxelles 1876. Olja på duk, 92 x 60 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
PROVENIENS
Auktionshuset Nagel, Stuttgart, Kunst und antiquitaten hösten 2009, katalognr 682

2227

2015-12-02