Peder Mønsted, Himmelbjerget i Danmark

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

60 000-80 000 SEK

PEDER MØNSTED
Danmark 1859-1941
Landskapsvy från Himmelbjerget, Danmark
Signerad och daterad P Mönsted Himmelbjerget 1926. Olja på duk, 62 x 40 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.

2232

2015-12-02