Philippe Pavy, Exteriör med tunisisk flicka

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

PHILIPPE PAVY
Frankrike 1860-c. 1920
Exteriör med tunisisk flicka
Signerad och daterad Ph. Pavy, Tunis 1889. Olja på pannå, 38,5 x 21,5 cm.
Signed and dated. Oil on panel.

2218

2015-12-02