Praktskål, 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
PRAKTSKÅL, 1800-talets andra hälft, malakitmosaik och förgylld brons, vriden fot med akantus, hänklar i form av svanar, mynningen med akantusornamentik, höjd 36,5, 59 x 30 cm, smärre slitage, retuscher
1155
2015-12-01