Ring vitguld morganit briljanter
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
RING, 18 k vitguld, stämplad Stockholm 1985, 1 rundad, rektangulär fasettslipad morganit ca 33,00 ct och 26 briljanter ca 2,18 ct, storlek ca 17,2 mm, i skenan graverat namn, stenen med obet. slitage
1256
2015-12-01