Sebastian Vrancx, hans ateljé, Allegori

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

40 000-60 000 SEK

SEBASTIAN VRANCX
1573-1647, hans ateljé, omkring 1620
Allegori över vintern
Olja på pannå, 55,5 x 72,5 cm.
Studio of. c.1620. Oil on canvas.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Rapps konsthandel, Stockholm

2168

2015-12-02