Theodor Weller, Pastoralt landskap med barn

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

35 000-40 000 SEK

THEODOR LEOPOLD WELLER
Tyskland 1802-1880
Pastoralt landskap med barn
Signerad och daterad Th. Weller 1865 samt signerad på baksidan. Olja på duk, 68 x 140 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.

Med största sannolikhet pendang till en målning tidigare såld på Stockholms Auktionsverk Klassiska 2006-05-31, katalognummer 2365.

2225

2015-12-02