Trädgårdsurnor, ett par, England
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, England 1800-talets andra hälft, mediciform, gjutjärn, framtagen och retuscherad originalfärg i sandstensimitation, gjutna postament i komposit med reliefdekorer av Venus och Amor, höjd 102,5 cm, obetydliga nagg
1146
2015-12-01