Trädgårdsurnor, ett par, England

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, England 1800-talets andra hälft, mediciform, gjutjärn, framtagen och retuscherad originalfärg i sandstensimitation, gjutna postament i komposit med reliefdekorer av Venus och Amor, höjd 102,5 cm, obetydliga nagg

1146

2015-12-01