Vaser, ett par, sannolikt Frankrike
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-35 000 SEK
VASER, ett par, sannolikt Frankrike, omkring 1800-talets mitt, brännförgylld brons och skärslipat glas, i form av urnor, mynningen med roulettedekor, hänklar i form av baccanter med vinlövsgirlanger, fotplattan med kymation, höjd 29,5 cm, smärre slitage
1157
2015-12-01