Vävd tapet/ Tapestry, Flandern, omkring 1700
Klubbat för:
38000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
VÄVD TAPET, s. k. Verdure, Flandern, omkring 1700, ull med silkesinslag, motiv med andjakt och bård med blomsterknippen, höjd 233 x 183 cm, restaurerad, delvis uppfodrad, senare lisièrer, skador, bristningar, lagningar, hål.
1277
2015-12-01